Niespodzianka dla młodych mieszkańców Rybnika: bezpłatne przejazdy w publicznym transporcie
W ostatnich dniach (dokładnie 21 maja), Urząd Miasta w Rybniku opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej zarządzenie wydane przez prezydenta miasta, Piotra Kuczerę. Z treści tego zarządzenia wynika, że dzieci i młodzież do 16 roku życia otrzymają prawo do korzystania z miejskiego transportu publicznego bez żadnych opłat.
Bezpłatne przejazdy, których dotyczy to zarządzenie, będą możliwe na liniach miejskiego transportu zbiorowego, nad którymi pieczę sprawuje właśnie Urząd Miasta Rybnik.
Zgodnie z tym co można przeczytać w biuletynie, od 1 czerwca 2024 roku dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia będą miały możliwość korzystać bezpłatnie z linii miejskiego transportu zbiorowego, za którego organizację odpowiada miasto Rybnik. Jedyny warunek to okazanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem i datą urodzenia potwierdzającego wiek pasażera.

Sośnicowice świętują sukcesy najlepszych absolwentów szkół podstawowych
Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku Pyskowice – zobacz nowe wnętrza!
Uczniowie Gierałtowic na rowerach: zdrowy styl życia w akcji!
Remont ulicy Wiejskiej w Pisarzowicach: Nowa jezdnia dla większego bezpieczeństwa!
Krajowa Strategia Młodzieży: Jakie wyzwania i zmiany czekają na młodych?
Gliwice w akcji: mieszkańcy uczą się ratować życie podczas Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy
Rodzinny wypad na Rysiankę – zapisz się już dziś!
Rewolucyjne centrum teranostyczne otwarte w Gliwicach – nowa era w onkologii!
Bezpłatne przejazdy na festiwal mikrowypraw Kierunek GZM – zdobądź swoje kupony!