Niespodzianka dla młodych mieszkańców Rybnika: bezpłatne przejazdy w publicznym transporcie
W ostatnich dniach (dokładnie 21 maja), Urząd Miasta w Rybniku opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej zarządzenie wydane przez prezydenta miasta, Piotra Kuczerę. Z treści tego zarządzenia wynika, że dzieci i młodzież do 16 roku życia otrzymają prawo do korzystania z miejskiego transportu publicznego bez żadnych opłat.
Bezpłatne przejazdy, których dotyczy to zarządzenie, będą możliwe na liniach miejskiego transportu zbiorowego, nad którymi pieczę sprawuje właśnie Urząd Miasta Rybnik.
Zgodnie z tym co można przeczytać w biuletynie, od 1 czerwca 2024 roku dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia będą miały możliwość korzystać bezpłatnie z linii miejskiego transportu zbiorowego, za którego organizację odpowiada miasto Rybnik. Jedyny warunek to okazanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem i datą urodzenia potwierdzającego wiek pasażera.

Uczniowie Gierałtowic na rowerach: zdrowy styl życia w akcji!
Remont ulicy Wiejskiej w Pisarzowicach: Nowa jezdnia dla większego bezpieczeństwa!
Krajowa Strategia Młodzieży: Jakie wyzwania i zmiany czekają na młodych?
Gliwice w akcji: mieszkańcy uczą się ratować życie podczas Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy
Młodzi ratownicy z Knurowa w akcji: pierwsza pomoc i badania zdrowotne na kopalni
Bezpieczna przyszłość: Powiat Gliwicki nawiązuje współpracę z uczelnią wyższą
Zielona Pracownia w Pyskowicach otwarta – uczniowie poznają przyrodę w nowoczesnym stylu!
Rozwijaj swoje umiejętności: szkolenia i certyfikaty w woj. śląskim